BLOG

Aktuality, zaujímavé rady, tipy a triky, novinky z našej spoločnosti a ďalšie zaujímavé informácie

Microsoft rapídne znižuje veľkosť OneDrive

Microsoft rapídne znižuje veľkosť OneDrive

Tak a je to tu! Microsoft sa rozhodol že už nebude ďalej ponúkať neobmedzený priestor na on-line úložisku OneDrive, ako to bolo doteraz. Dôvod je jasný, niektorí používatelia tam „skladovali“ aj niekoľko TB dát, a neustále zvyšovanie diskového priestoru pre Microsoft nie je lacnou záležitosťou. Na druhej strane možno skúšajú, koľko ľudí si obsadený priestor nad limit zaplatí a koľko sa na tom bude dať zarobiť.

A aké sú zmeny?

  • OneDrive zdarma bude klesať od 15 GB do 5 GB pre všetkých užívateľov. Ruší sa tiež 15 GB pre ukladanie fotografií z mobilných zariadení.
  • Zrušenie neobmedzeného priestoru služby Office 365, odteraz je k dispozícii maximálne 1 TB.
  • 100 GB a 200 GB platené plány sa už nebudú ponúkať (aj keď pre predplatiteľov budú trvať), sú nahradené 50 GB plánom za $ 1,99 mesačne.

A čo s tým?

Otázkou je, čo ďalej? Ak máte obsadeného na OneDrive viac priestoru, Microsoft vás na to upozorní a budete mať 90 dní na to, aby ste si v úložisku spravili „poriadok“. Ak tak nespravíte, vaše úložisko bude nasledovných 9 mesiacov len na čítanie, takže ešte stále si budete môcť stiahnuť a premiestniť vaše súbory. A ak nezareagujete ani do 9 mesiacov, jednoducho sa váš účet uzamkne bez prístupu k vašim súborom!

Kam s dátami?

Samozrejme, ak vám 5GB nebude stačiť, potrebujete si dáta „upratať“ niekde inde. Na internete existuje našťastie veľa on-line úložísk, takže budeme musieť dáta rozdeliť medzi viaceré. Získate tak vyššiu kapacitu, avšak nebudete mať všetko na jednom mieste.

Z niektorých spomeňme napríklad:

Samozrejme, existuje množstvo ďalších cloudových služieb zdarma, a záleží len na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Pre zjednodušenie práce s viacerými cloud službami však existujú ďalšie služby, ktoré ich združia do jedného priestoru – napríklad OTIXO, MultCloud, alebo ODRIVE.